SLEEPY CHERRY

Dodacia lehota:do 3 - 5 prac. dní

67.50 eur 79.00 eur
Tento tovar momentálne nie je možné zakúpiť

14-dňová spánková kúra  “Sleepy cherry” je odborníkmi vytvorená kombinácia prírodných surovín, ktoré stimululú organizmus k výrobe vlastného hormónu spánku - melatonínu.

Táto zostava  (višňa, goji, bezlepkový ovos) obsahuje mega dávku tryptofánu, esenciálnej aminokyseliny, z ktorej si organizmus sám vytvorí melatonín. Je vedecky dokázané, že pri užívaní laboratórne vyrobeného melatonínu telo prestáva produkovať vlastný. To pri prírodných surovinách nehrozí.

Pri použití “Sleepy cherry” stimulujeme telo, aby vyrábalo melatonín, a to až 5-násobok oproti dodanému z višne.

“Sleepy cherry” uspáva iba v noci. Cez deň naopak: dodáva energiu, chráni svaly a cievy pri zvýšenej záťaži a po výkone urýchľuje proces regenerácie.

Samozrejme, najdôležitejšie zo všetkého je slnko. Obsah melatonínu našich višní je vyšší v porovnaní s americkou odrodou Montmorency, ako aj s akoukoľvek višňou dopestovanou v strednej Európe. Nie je jedno, kde sa višňa vypestuje. Naše višne pochádzajú z jednej z najslnečnejších krajín Európy - Severného Macedónska. Rastú v panenskej prírode na hranici národného parku Mavrovo pod najvyšším vrchom Severného Macedónska - Korabom.

Obsah:

1 x katalóg "Sleepy cherry"

14 x 30g balíček: 

prášok z čisto prírodných surovín:

- lyofilizovaná višňa 15g

- lyofilizované goji 5g

- celozrnný bezlepkový ovos 10g

 

Višňa

obsahuje:

* vitamín A prispieva k udržaniu normálneho stavu zraku a funkcii imunitného systému

 * vitamín B prispieva k normálnej činnosti svalov, k zdravému spánku ak zdraviu nervového systému

 * vitamín C je antioxidant, prispieva k normálnej činnosti kardiovaskulárneho systému a tvorbe kolagénu

 * fosfor prispieva k udržaniu normálneho stavu kostí, zubov a zraku

 * horčík prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy, ktorá ovláda činnosti všetkých orgánov v tele

 * meď prispieva k normálnej pigmentácii pokožky

 * mangán prispieva k udržaniu normálneho stavu kostí

 * zinok je antioxidant a prispieva k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom, prispieva k dobrému stavu Vašej pleti, udržuje zdravé oči a pomáha uchovať Vaše vlasy zdravé

 * draslík prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy a činnosti svalov

 * železo prispieva k normálnemu prenosu kyslíka v tele ak zníženiu miery únavy a vyčerpania

 * vápnik prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi, k normálnej činnosti svalov, je potrebný pre udržanie normálneho stavu kostí a zubov

 * jód prispieva k normálnej tvorbe hormónov štítnej žľazy a činnosti štítnej žľazy

 * ďalej obsahujú vitamín K, vlákninu, kyselinu listovú

 

Goji (kustovnica čínska)

 

je veľmi často označované ako najzdravšie ovocie na svete. Má vysoký obsah vitamínu C a antioxidantov. Obsahuje aj vitamíny A, B1, B2, B6, 9 a E. Vitamín B1 je potrebný na to, aby mohol z glukózy vzniknúť acetylcholín, ktorý má zásadný význam pre pamäť a sústredenie. Prítomnosť  ďalších dvoch vitamínov B2 a B6 mu pomáha v tele účinnejšie pracovať. Tieto tri vitamíny skupiny B spolu zabezpečujú zdravé nervy a zlepšenie pamäti. Nedostatok B1 vedie k túžbe po cukru. Jeho prísunom do tela dokážete ľahšie odolať sladkým jedlám, preto pomáha pri redukcii nadváhy. Vitamín B2 je potrebný pri premene energie z bielkovín, sacharidov a tukov do podoby, ktoré bunky dokážu zúžitkovať. Vďaka nemu vplývame na tvorbu vlasov, nechtov a kože. Vitamín B6 zlepšuje náladu a odstraňuje únavu. Vitamín E je antioxidant, neutralizuje  voľné radikály v tele a znižuje riziko srdcovocievnych ochorení. 

Okrem vitamínov plody goji obsahujú až 21 minerálnych látok a chemických prvkov, ako železo a zinok, ako aj vápnik, selén a germánium. Zinok je životne dôležitý pre rast detí, aj pre správnu činnosť viac ako 70 enzýmov nášho tela. Germánium je v potravinách zriedka zastúpený, je však veľmi účinný proti rakovine, železo tvorí súčať krvného farbiva hemoglobínu, ktorý prenáša kyslík ku všetkým bunkám tela. Nedostatočný príjem železa sa prejaví únavou i vyčerpanosťou.    

Goji bsahuje 18 rôznych aminokyselín, vrátane všetkých esenciálnych, ktoré si telo nedokáže vytvoriť samo:

 

Spomedzi všetkých plodov na svete mu patrí prvenstvo ako plodu s najvyšším obsahom karotenoidov, t.j. pigmentov, ktoré dodávajú zelenine i ovociu pestré sfarbenie. Karotenoidy majú silné antioxidačné vlastnosti, znižujú riziko srdovocievnych ochorení a výskyt rakoviny, najmä pľúc a žalúdka.

 

Ovsený bezlepkový prach

 

Bezlepkový prach z celých zŕn ovsa:

Obsahuje vitamíny a minerály, o ktorých sme už písali:

Vitamín E

Vitamín B1

Vitamín B6

Vitamín B5

Vitamín B3

Vitamín A

Kyselina listová

Vitamín B2

Vitamín C

Zinok

Horčík

Fosfor

Železo

Selén

Jód

Sodík

Fluór

Kobalt

Draslík

Meď

Mangán

Vápnik

 

Je zdrojom zložených sacharidov, čo je dlhodobý zdroj energie a zároveň vlákniny. Ale hlavne je to zdroj  tryptofánu, čo v kombinácii s višnou a goji vytvára základ pre zvýšenie výroby vlastného melatonínu v organizme. Je to akcelerátor spánkových účinkov višne a goji.