Ako sa chia dostala na Slovenský a Český trh.

Prvá myšlienka vznikla na letisku. Písal sa rok 2010, keď lietadlá nelietali, kvôli aktivite sopky. Jeden môj kamarát, patril medzi cestujúcich, ktorí strávili na letisku 3 dni. A keďže čas ubiehal pomaly, vytiahol si knihu Born to run ( Zrození k běhu ) a prečítal ju 3 krát. V tom čase začal aktívne behať. Preto čítal všetko, kde sa o behu písalo. Z knihy bol veľmi nadšený. Zaujala ho časť, kde sa spomína chia fresca = čarovný nápoj pre bežcov. Vedel, že chia semienka v Európe skoro nikto nepozná a zvažoval dovážanie na náš trh.

Ako veľký nadšenec, bez skúseností a vedomostí, vyhľadal podobných nadšencov a založili sme si firmu HEALTHY PLANET s.r.o. ( zdravá planéta ) a rozhodli sme sa podporovať všetko, čo je zdravé a bez chémie. HEALTHY PLANET je dnes malá firma, ktorá robí svoju prácu s láskou a túto energiu vysiela až k Vám.

Dnes máme od Vás potvrdené, že sila chia semienok funguje. Stretli sme sa s ľuďmi, ktorý dnes nemusia byť na liekoch, ktorým počas ťažkej liečby dodala viac sily a energie. Poďakovanie od týchto ľudí nás hreje na srdci. Teší nás, že naša práca má zmysel. Ďakujeme.

 

E-book