blockquote

Ak by ste si mali vybrať potravinu na opustený ostrov, len ťažko by ste hľadali niečo lepšie než CHIA, prinajmenšom v prípade, keď máte záujem o rast svalovej hmoty a zníženie hladiny cholesterolu aj rizika srdcových chorôb. Po niekoľkých mesiacoch diéty pozostávajúce z CHIA by ste pravdepodobne dokázali doplávať domov.

Born to Run ( Zrození k běhu )
blockquote

"Som profesionálny boxér a trénujem 10x týždenne. Príprava sa skladá z boxerského tréningu, behu, posilovne a tréningu na obratnosť a stabilitu. Vážim zhruba 87-93 kg, váha mi klesá a stúpa podľa obdobia prípravy a prípadnej diéty. Semienka používam 2x denne 2 čajové lyžičky (= 2x denne 1 polievková lyžica) a aj pri takej záťaži mi to bohato stačí. Jednu dávku raňajkujem a druhú si dávam po obede pred ďalšou tréningovou fázou. Skúsil som na pár dní aj vysadiť, aby som pozoroval zmeny, ako sa mi trénuje s CHIA semienkami a ako bez nich. Musím povedať, že rána mám oveľa energickejšie s CHIA. Aj keby to bolo obyčajné placebo a skutočný efekt nebol taký, verím, že mi pomáhajú a teda mi naozaj fungujú. Taktiež ma zaujímalo "chudnutie bez pocitu hladu ". a k tomu by som rád dodal, že ak človek zhadzuje pred zápasom, má obmedzený príjem stravy a do toho trénuje, nie je to zrovna ideálny stav. Ale tak nejako sa mi táto veta - chudnutie bez pocitu hladu - potvrdila a bol som milo prekvapený, ako semienka dokážu aj zasýtiť. Takže sčítané podčiarknuté, som rád, že som mal možnosť CHIA semienka skúsiť a zaradiť ich pravidelne do svojho jedálnička. Rád by som ich aj vďaka svojmu webu, ktorý sa pripravuje, šíril ďalej do sveta ... "

Michal - Praha, profesionálny boxer a tréner
blockquote

Počas školy som sa naučila zlozvyk. Vždy keď som mala stres, alebo som bola nervózna, kúsala som si nechty. Boli jemné, tak to išlo ľahko. Síce to vyzeralo strašne, lebo boli naozaj poctivo okúsané, ale pomáhalo mi to ukľudniť sa. Vyrástla som a začal mi vadiť výzor mojich nechtov.  Vyskúšala som chia semienka. No dnes mi nechtík vôbec nechutí, nakoľko je dosť tvrdý a nedá sa odkusnúť, musela by som sa dosť namáhať. A to je dobre, lebo dúfam, že raz ma ani nenapadne vložiť nechet do úst.

Nikola - Bratislava