Návrat Daniela Orálka z Medených kaňónov (získal 2.miesto, CCUM 2012)

Dan Orálek píše o celej výprave a všetkých našich účastníkoch na svojich stránkach.
http://www.ultradao.cz/index.php/zavody/lanky-o-zavodech/177-a-na-dno-mdneho-Kaon-iii

Ja sa s vami podelím so svojou stručnou verziou. Napäto som sledoval výsledok závodu. Keď sa objavil na webe, bol som príjemne šokovaný. Dan dokončil preteky ako druhý. Mňa a možno všetkým, ktorí čítali knihu "Born to run - Zrození k běhu" sa vybavil rovnaký závod z roku 2006, kedy sa prvý krát stretol Scott Jurek s Arnulfom a ostatnými Tarahumármi.

Arnulfo vtedy zvíťazil asi o 6 min. a Scott Jurek skončil na nezvyčajnom druhom mieste. Aj Dana porazil mladý Tarahumara Miguel Lara. Zhodou okolností tiež o 6 min. Keď som sa postupne dozvedal ďalšie podrobnosti o závode, môj obdiv Danovho výkonu ešte narastal. Dan bežal väčšinu závodu na prvej alebo druhej pozícií. Ešte 10 míľ pred koncom pretekov bežal s dostatočným náskokom a nebyť osudných kŕčov do stehien, ktoré mu znepríjemnil dokončenie závodu, mohli sme oslavovať Dana ako víťaza.

Uvedomil som si to, čo už som začínal tušiť po niekoľkých stretnutiach s Danom Orálkem, že nie je len Scott Jurek, Tony Krupička a Tarahumárovia v Spojených štátoch a Mexiku, ale že doma máme ultravytrvalca svetového formátu. Iba o nich zatiaľ nikto nenapísal tak pútavú knihu, ako sa to podarilo Christopheru McDougallovi.

Krátko po tom, čo sme oslávili spoločenskú a športovú udalosť CCUM 2012 (Behu v Medených kaňónoch), nečakane zomrel Caballo Blanco alias Micah True. Zakladateľ tohto športového súboja, jeden z hlavných hrdinov knihy "Born to run" a jeden z ľudí, ktorí spojili beh a "človečenstvo" podobne ako to urobil náš Emil Zátopek. Česká výprava mala to šťastie spoznať ho a dnes môže šíriť jeho myšlienku "run free".

Na záver pridávame foto kompletné víťaznej trojice v závode CCUM 2012.

Muži v popredí zľava:

Daniel Orálek - 2.miesto - 6:46 (najvyššia v modrom tričku)

Miguel Lara - 1.miesto - 6:40 (biela šatka na hlave)

German Silva - 3.miesto - 6:51 (modré tričko)

Za zmienku stojí, že German Silva vyhral v roku 1995 New York City Marathon v čase 2:11.

Zbyněk Selucký - Kyjov ČR

E-book