Vláknina v chia semienkach

Strava s vysokým obsahom vlákniny znižuje riziko srdcových ochorení, mŕtvice, vysokého tlaku. Vlákninu naše telo potrebuje, ale v skutočnosti ju nevie rozložiť. Nájsť ju môžete v rozpustnej alebo nerozpustnej podobe. Rozpustná vláknina sa v žalúdku zmení na gél a spomaľuje trávenie, čo pomáha znižovať hladinu cholesterolu a glukózy v krvi. Nerozpustná vláknina prechádza nezmenená až do hrubého čreva, nezaťažuje obsah tráviaceho traktu, takže ním prejde ľahšie. Zanedbanie dennej dávky vlákniny často vedie k zápche, neschopnosti kontrolovať hladinu cukru v krvi a chuť k jedlu.

V Chia semienkach nájdete rozpustnú aj nerozpustnú vlákninu. Vláknina v Chia, umožňuje postupné uvoľnenie energie z uhľohydrátov do krvi. Čo je pravý opak, ktorý sa deje bežne pri konzumácií jedla. Po najedení stúpne hladina cukru v tele a potom klesá. Takéto kolísanie hladiny cukru po jedle, je náročné na funkciu slinivky.

Taktiež vláknina v Chia masívne nasáva vodu, čím udržiava rovnováhu a hydratáciu vášho tela v normále. Chia semená nasiaknu 9 krát viac vody než vážia, vytvoria gel . Ak konzumujete gel z  Chia , dostávate do seba aj vodu, ktorá vás udrží hydratovaných aj niekoľko hodín. Voda je najdôležitejšia tekutina v našich telách, preto hodnota Chia semien pri hydratácii je nevyčísliteľná, konečnom dôsledku Chia zlepšuje kvalitu života.

Ak zvážime, že väčšina ľudí má nedostatok vlákniny, tak Chia je správnou voľbou pre podporu lepšej očisty.

E-book