Predbehni sám seba

Predbehni sám seba,

týmto mottom sa riadi muž, ktorý zmenil svoj životný štýl, myslenie, životosprávu  a tým aj svoje telo a myseľ. Som človek, ktorý pri pohľade na články typu „pred a po diéte“ hneď odišliel zo stránky. Neverila som tomu. Táto skúsenosť je reálna a odohrala sa priamo pred mojimi očami, v mojom živote.

Ako sa z muža, ktorý mal nadváhu a pri 188 cm vážil 120 kg, fajčil 40 cigariet denne, bol nervózny, výbušný, stal muž, ktorý má svoj cieľ, motív a zmenou svojho tela zmenil aj svoj charakter?

Hovoriť o tom, že začal len konzumovať pravidelne Chia semiačka nebudeme, lebo by to bola klamlivá informácia. Tak, ako strom nevyrastie iba z pôdy, ale potrebuje aj vodu a mnoho iného, tak ani človek nemôže len zmenou, napríklad stravovania, dosiahnuť dokonalú postavu a výbornú kondíciu.

Veríte, že ak sa zameriate na Váš cieľ a máte motív, do cesty Vám začnú prichádzať ľudia, možnosti, príležitosti a zmeny?  Je na Vás ako na ne zareagujete. Či negatívne s odmietaním alebo ich prijmete s dôverou a vierou, že táto situácia je pre Vás správna a dovedie Vás do cieľa. Často sa stáva, že práve prekážka je ten impulz, ktorý nás posunie vpred.

U muža, o ktorom píšem, to bolo spamätanie sa a nechuť z vlastného zdravia, kondície a výzoru. Prvým krokom bolo skoncovanie s cigaretami. Prestal fajčiť a od fajčenia sa dostal k behu, aby si vybil nervozitu, s ktorou vnútorne bojoval. Prvý beh bol o prekonávaní a o tom, že nebol schopný zabehnúť ani 2 km. Takýto človek potrebuje motiváciu a oporu a možno aj padnúť na dno, aby sa mohol vyšplhať opäť hore. A predbehnúť samého seba. Nemal žiaden vzor, vedel len, že musí niečo zmeniť a že ak to nebude hneď, nebude to nikdy a pri svojom štýle stravovania a fungovania stratí všetko čo si vybudoval. Behom a pravidelným konzumovaním chia semiačok sa mu podarilo schudnúť prvých 26 kg.

 Z detailov sa skladá svet a aj malý detail ako je piť kávu bez cukru a nedať si k nej čokoládu, ale zdravú raw tyčinku, nepiť sladkú vodu, ale dať si čistú vodu v kombinácii s chia semiačkami,   postupne začalo prinášať ovocie.

Prvý úbytok váhy išiel rýchlo smerom dole, potom sa začal boj v strede cesty a zvyšovanie si cieľa.

V tom čase spoznal skvelého trénera, ktorý dbá nie len na tréning a silové cvičenie, ale hlavne na správne držanie tela, motiváciu a pravidelnosť s dobrými návykmi. Mladý diplomovaný tréner I.triedy vo fitness a kulturistike Palo Záležák  www.trenerpreteba.sk nastavil tréningy na kondíciu, držanie tela, silové cvičenie s dôrazom na  dôslednosť pri cvičení a pravidelnosť.

Milujem jeho nadpis na cenníku:

"Rád by som ťa trénoval zadarmo, ale chápeš... :) "

Vidieť, že napriek mladému veku, má v hlave jasno, že to, čo robí, robí srdcom a s úmyslom pomôcť druhému v plnení jeho sna. Mimochodom, je tiež milovníkom našej chie, ktorú využíva pre svojich klientov pri zostavovaní jedálneho lístka. Bol našou inšpiráciou pri tvorbe nového produktu  kaše, ktorá má výborný pomer bielkovín a sacharidov a je ideálna na raňajky alebo pred tréningom.

 

Po pol roku trénovania s Paľom štyrikrát do týždňa a s váhou 92 kg bol takmer na konci svojho cieľa, za ktorým bude ďalší. Udržať si zdravie a kondíciu až do konca života a dosiahnúť váhu 87 kg.

Za terajšou  podobou je tvrdá práca týchto dvoch mužov, zdravé chia semiačka, vďaka ktorým si dokážete udržať energiu počas celého dňa, vďaka pozitívnemu mysleniu, vďaka viere v samého seba, vďaka úmyslu zmeniť svoj život s vedomím, že nestačí len chcieť, ale treba aj makať.

S vedomím, že sila vášne je rovná sile výkonu.

Ten pocit kedy sa tešíte zo života, pocit že ste niečo dokázali, že cítite zmenu, je neopakovateľný. Verím, že človek spokojný sám zo sebou dokáže všetko po čom túži...

Ivana